Zīmols Dr. Pakalns ir radīts par godu farmaceitam un bioloģijas zinātņu doktoram Dailonim Pakalnam, jo tieši viņš ir tas, kurš, rūpīgi analizējot un pētot augu iedarbību uz cilvēka organismu, ir izstrādājis līnijā esošo produktu sastāvu. Viņa veikto pētījumu rezultāti ir atspoguļoti vairāk nekā 180 publikācijās, piedalījies un arī pats uzstājies vairākās konferencēs. Savas dzīves laikā Dr.Pakalns ir sarakstījis un Latvijā izdevis vairākas grāmatas un 2019.gada rudenī ar AS “RĪGAS FARMACEITISKĀ FABRIKA” atbalstu laista klajā viņa pēdējā sarakstītā grāmata “Fitoterapija”.

Zīmols

Zīmola būtība ir radīt produktus, kas apvieno sevī dabu un zinātni. Izejvielas, kas tiek izmantotas Dr. Pakalns produktu ražošanā, tiek rūpīgi pārbaudītas, lai tās atbilstu visiem izvirzītajiem kvalitātes kritērijiem, tādējādi arī nodrošinot pašu produktu kvalitāti un līdz ar to arī efektivitāti. 2018. gada rudenī tika uzsākta šīs līnijas zīmola tēla maiņa un 2019.gada sākumā aptieku plauktos jau nonāca pirmie produkti jaunā dizaina iepakojumos.  Dr. Pakalna produktu ražošana ir īpaši radīta  eksporta tirgiem. Tajā ir izmantota logotipa tumši zaļā krāsa, kas kombinēta ar balto un rūsgani brūnīgiem toņiem augu zīmējumos atbilstoši konkrētā produkta sastāvam. Dr. Pakalns vizuālā identitāte simbolizē dabu, kas vienlaicīgi arī raksturo produktu dabīgo sastāvu. Zīmola Dr. Pakalns produktu līnijas iepakojums guvis godalgas vairākās kategorijās Latvijas Iepakojuma asociācijas organizētajā nacionālajā konkursā „Labākais iepakojums Latvijā 2019”.

Uzņēmums

Uzņēmums AS “RĪGAS FARMACEITISKĀ FABRIKA”, kam pieder Dr. Pakalns zīmols, ieņem līdera pozīciju augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražošanā starp Baltijas valstīm, tiem veidojot līdz pat 80% no visas kopprodukcijas.

AS “RĪGAS FARMACEITISKĀ FABRIKA” ir ar senu rūpniecisko vēsturi, darbību uzsākot jau 1950.gadā kā zāļu fasēšanas iecirknis un pēc septiņiem gadiem iegūstot AS “RĪGAS FARMACEITISKĀ FABRIKA” statusu 1957.gadā. Uzņēmums ražo herbālās zāles (tinktūras, kombinētos pilienus, ziedes, linimentus un pulverus), tējas, uztura bagātinātājus un kosmētiku.